ניהול הוצאות והכנסות

הצלחת עסק תלויה ביכולת שלו להפחית הוצאות ולהגדיל הכנסות. עם זאת, תוך כדי פעילות העסק כמעט בלתי אפשרי לצמצם בצורה דרמטית את ההוצאות ובמקביל גם להגדיל את ההכנסות. לכן, מה שבעלי עסקים צריכים לעשות זה לנהל מאזן חיובי שבו ההכנסות תמיד גדולות יותר מההוצאות, במקרים רבים בעקבות חוסר סדר בניהול העסק הוצאות רבות נשכחות ולא מגיעות כלל אל מנהל החשבונות ורואה החשבון, דוח הרווח והפסד שרואה החשבון מציג בפנינו אינו משקף כלל את המצב האמיתי היות ולא השגנו עבורו את כל המסמכים, מערכת פייפר מייצרת שקיפות מלאה ובקרה יומיומית של הלקוח ורואה החשבון ומאפשרת לנהל את ההוצאות על בסיס יום יומי ומניעת השמטת מסמכי הוצאה.

תוכנה לניהול הוצאות והכנסות יכולה לעזור כיום לעסקים בכל התחומים. נוסף על כך, יש אפשרות לנהל את ההכנסות ואת ההוצאות במערכת שכבר מעבירה את הדיווחים לרואה החשבון – ובדרך שחוסכת את הצורך בהדפסת נייר.


הכנסות הוצאות ומה שבינהן

אחת המטרות של כל בעל עסק, זה להרוויח! כולנו מנהלים את עסקנו על מנת שבסוף כל חודש נראה שהרווחנו מהעסק שלנו וכדי שנוכל להרוויח אנחנו חייבים לנהל רישום, לתכנן ולפקח על כל ההוצאות וההכנסות. 

הכנסות - מוגדרות עבור כל סכום כספי שהכנסנו מהעסק שלנו משירותים כאלו ואחרים שניתנו. בכך הנוגע לעניין ההכנסות התחום הדיגיטאלי הינו מפותח ועסקים רבים עושים שימוש במסמכים דיגיטאלים.

הוצאות - מוגדרות עבור כל סכום כספי שבעל העסק הוציא על מנת להשיג את ההכנסה. ניהול ההוצאות בצורה דיגיטאלית הינו פורץ דרך רק חברות ענק משתמשות בשירותי סריקה אוטומטית של מסמכים והכנסתם לספרי הנהלת החשבונות של החברה, פייפר מאפשרת לעסקים קטנים וגדולים להשתמש בטכנולוגיה פורצת דרך באמצעאות מערכת OCR ובינה מלאכותית ניתן לנהל את הנהלת החשבונות וההוצאות החודשיות בלי מאמץ ובצורה מדוקדקת ופשוטה.

בוא ניקח לדוגמה יועץ נדל"ן: הוא יכול להכניס כסף לעסק מהרצאות שמעביר, משיחות ייעוץ שמבצע ואולי גם מנכסים שמוכר ללקוחותיו. הכנסות יכולות להיות חד פעמיות (הרצאה למשל), אך יכולות להיות קבועות (10 שיחות יעוץ שמפרסות על פני חודשים). כל הכנסה לעסק שלנו, מחוייבת ברישום חשבונאי, דהיינו הפקת חשבונית מס/קבלה. הדבר מחוייב על פי החוק, וברגע שעשינו המערכת רושמת את הסכום כהכנסה. לאורך החודש אנחנו יכולים לראות את ההכנסות שלנו ובכך להבין כיצד עלינו לפעול. אם לדוגמה ישנו חודש עם הכנסות נמוכות נוכל לבחור בשיטות פעולה שונות: כמו למשל לצמצם הוצאות ובכל לשמור בסוף החודש על הרווח של העסק.

הוצאות - מוגדרות עבור כל סכום כספי שהוצאנו מ"קופת" העסק. גם הוצאות יכולות להתחלק לשתיים: חד פעמיות או קבועות. שכר דירה למשל נחשב כהוצאה שוטפת, שכן אנחנו משלמים אותו מדי חודש. הוצאה חד פעמית, כשמה כן היא, למשל תשלום עבור אירוע חברה שקיימנו. ניהול ההוצאות הוא דבר קריטי על מנת שנוכל לייצר עסק מניב ומרוויח, שכן במידה וישנו חודש בו ההוצאות שלנו מאוד גבוהות, אנחנו ננסה להגדיל את ההכנסות או אולי לדחות הוצאות שאינן קריטיות.


ניהול הכנסות והוצאות עושים עם PAYPER

PAYPER היא מערכת ניהול הוצאות והכנסות שמתאימה במיוחד עבור העסק שלך. בעזרת המערכת שלנו ניתן לשמור את המסמכים בצורה ייחודית, על מנת לפתור את הבעיה של בעלי העסקים ורואי החשבון: הכנת החומר, הדפסה שלו והבאה פיזית למשרד – תוך סיכון שהחומר ילך לאיבוד, ייזרק לפח או פשוט ידווח ללא בקרה.


הכנסות והוצאות במערכת אחת

ניהול עסק מצליח דורש מבעליו להתעסק רק בתחום המומחיות שלהם. בפועל, מה שבעלי עסקים רבים נתקלים בו זו בעיה של הנהלת חשבונות, סריקת מסמכים או קליטת נתונים בתוך מערכת חשבונות מסודרת – שתחסוך עבורם זמן וכסף.

מנגד, ניהול הוצאות והכנסות שמבוצע באותה מערכת שגם מפיקה דוחות – משנה לחלוטין את התמונה. במקרים כאלה, בעלי עסקים יכולים להמשיך ולהתעסק בפיתוח המוצר והשירות ובמתן מענה ללקוחות. במקביל, רואי החשבון מקבלים גישה אל מערכת שמבטיחה להם קבלה מהירה ואמינה של כל המסמכים לדיווח החודשי והשנתי.


החשיבות של רישום הוצאות בזמן אמת

מבחינה טכנית, היתרון של מערכת ממוחשבת בא לידי ביטוי גם בדמות האפשרות להוציא במסגרת ניהול הוצאות חשבונית דיגיטאלית, שחוסכת התעסקות מיותרת, וגם בדמות רישום הוצאות בזמן אמת ויד רצופה על הדופק. מבין היתרונות, הרישום בזמן אמת מאפיין את כל העסקים המצליחים.

ראשית, חשבונית דיגיטאלית שאותה העסק מוציא חוסכת עבורו את הנייר ומאפשרת העברת דיווחים במייל, בתוכנות מסרים וכן הלאה. שנית, כל הוצאות העסק נרשמות בזמן אמת – מהרגע שבו בעל העסק מקבל חשבונית למייל, כל שעליו לעשות הוא ללחוץ "העבר" לתיבת מייל ייעודית.איתנו העסק שלך ימשיך לצמוח!

המערכת של PAYPER נועדה על מנת לעזור לך להמשיך לצמוח ולגדול. כמו כן, רואי חשבון מוזמנים עוד היום לפנות אלינו על מנת לנהל את ההכנסות ואת ההוצאות של לקוחותיהם בדרך טובה מתמיד. יש לך שאלות? נשמח לעמוד לרשותך עם ניהול הוצאות והכנסות כמו שתמיד רצית!