הנהלת חשבונות עצמית

מי מבעלי העסקים רשאי לנהל את חשבונות העסק באופן עצמאי? מתי חובה להשתמש בשירותי ראיית חשבון?

בבואנו לדון בכל מה שקשור בהנהלת חשבונות לימוד עצמי הוא בהחלט נתיב שבו יכולים לצעוד בעלי עסקים ועצמאיים – על מנת לחסוך בהוצאות. כאשר בעלי עסקים ועצמאיים מנהלים את החשבונות בעצמם, הם למעשה חוסכים את התשלום לרואה חשבון.

למעט חברות בע"מ או מקרים ספציפיים שבהם חובה על פי החוק להשתמש בשירותיו של רואה חשבון, כמו למשל בעת הגשת הדוח השנתי, את כל שאר הדיווחים יכולים עוסק מורשה ועוסק פטור להעביר לבד. עם זאת, גם הנהלת חשבונות באופן עצמאי צריך לדעת איך לעשות.

העסק שלך מתחיל ב- PAYPER

המערכת של PAYPER מבוססת על טכנולוגיה פורצת דרך שמאפשרת לעסק שלך ליישר קו עם כל התאגידים הגדולים בעולם. אם תמיד רצית טכנולוגיה שתעמוד לרשותך לצורך הנהלת חשבונות עצמית, אנו מציעים לך לפתוח חשבון בחינם ולהתחיל להתנסות. לאחר מכן, לא תצליח לזכור איך הסתדרת בלי זה.

יתרונות של הנהלת חשבונות עצמית

העובדה שהנהלת חשבונות עצמית חוסכת בהוצאות ואת הצורך בהעסקת רואה חשבון היא ממש לא היתרון היחיד שלה. בין היתר, הנהלת חשבונות מן הסוג הזה היא כלי יעיל למעקב אחרי ההוצאות וההכנסות של העסק.

בפועל, אין תחליף לבעלי עסקים שנשארים עם אצבע על הדופק ויודעים לאן כל שקל הולך או מאיפה הוא נכנס. לעומת העברת החומר לרואה חשבון וחוסר בקרה, הנהלת חשבונות בצורה עצמאית משאירה את כל הקלפים בידיים של בעלי העסקים.

למי מתאים לנהל את חשבונות העסק לבד?

מבחינה חוקית, הנהלת חשבונות באופן עצמאי רלוונטית לכל עוסק פטור או עוסק מורשה. למעט כאמור חברה בע"מ שחייבת להשתמש בתוכנת הנהלת חשבונות ושגם מערכת הדיווחים שלה שונה לחלוטין, כל שאר העוסקים בהחלט יכולים לשקול לעבור לניהול עצמאי של הנושא.

ברמה האישית, הנהלה עצמאית של חשבונות העסק יכולה לעזור לו גם בתחילת הדרך וגם בהמשך הפעילות השוטפת. כל עוד הדוח השנתי מוגש על פי החוק בליווי ובחתימת רואה חשבון, אין סיבה שבעלי עסקים לא יתנסו בהחזרת השליטה המלאה על החשבונות שלהם.

הנהלת חשבונות – זה קל מכפי שחשבת

המערכת של PAYPER הופכת את הנהלת החשבונות של העסק שלך לקלה מאי פעם. קודם כל, זהו פתרון אקולוגי וידידותי לסביבה שמתאים לכל סוגי העסקים. שנית, המערכת של PAYPER אינטואיטיבית ובלחיצה כאן יתאפשר לך להפעיל פונקציה של הנהלת חשבונות עצמית באופן מידי.